top of page
iStock-931709348.jpg

ZİRKONYUM

Zirkonyum doğada 1789 yılında bulunmuş olup materyalin başarısı tıp ve endüstri alanında kanıtlanmıştır. 1998 yılında başlayan araştırmaların sonunda 2002 yılı başından itibaren klinik uygulamalara tüm Dünyada geçilmiştir. Artık bu yeni uygulama ile hastada metal porselen restorasyonlarda oluşan estetik kaygılar kesinlikle ortadan kalkmakta hastaya en uygun olan doğal dişler elde edilmektedir.

Parlak, beyaz renkli zirkonyum alaşımından oluşan zirkonyum porselen dişler, metalden ve altından daha sağlamdır, yaklaşık 900 megapascal dirence sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de çok rahatlıkla kullanılırlar. Metal destekli protezlere göre de oldukça hafiftir. Hatta zirkonyum uzayda astronotlar tarafından kullanılmaktadır.
 

Non-allerjik, bio uyumlu, doku dostu, ağız kokusu ve diş eti hastalığı yapmaz, diş eti kanaması oluşturmaz, diş etinde morluk yapmaz, kole diş eti uyumu çok iyidir, ışık geçirgen, sağlam, dirençli, sağlıklı, estetik, şuana kadar diş hekimliğinde kullanılan, üstün özelliklere sahip bulunmuş en iyi materyaldir.
 

Çok kısa zaman içerisinde (3/5 gün) CAD-CAM/CEREC dijital teknolojileri altında, bilgisayar destekli kişinin yaş, cinsiyet, yüz hatları ve hastanın fotoğraf, şikayet ve istekleri göz önüne alınarak ALTIN ORAN kuralına uygun şekilde kişiye özel gülüş tasarımı ile estetik gülüş vererek hastalarımızın uzun yıllar keyif alacakları ve mutlu oldukları estetik zirkonyum porselen dişler yapabilmekteyiz.

ZİRKONYUM1.jpg
ZİRKONYUM2.jpg
ZİRKONYUM3.jpg
bottom of page